Filtruj

Oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne

Kluczowym aspektem przy zakupie oświetlenia zewnętrznego jest postawienie sobie pytania, jaką ma spełniać ono funkcję. Czy zależy nam np. na oświetleniu elewacji domu, na oświetleniu podjazdu a może na delikatnym podświetleniu ogrodu?

Wszystkie lampy ogrodowe przeznaczone na zewnątrz mają specjalne parametry techniczne, przede wszystkim stopień szczelności IP, dzięki którym są odporne na zmiany temperatur, na wilgoć, na inne czynniki atmosferyczne takie jak wiatr czy śnieg. IP to dwucyfrowy symbol, który określa stopień ochrony produktu. Pierwsza z cyfr to zabezpieczenie przed ciałami stałymi, pyłem i kurzem, a druga określa zabezpieczenie przed wnikaniem wody. Im wyższe IP, tym lampa jest bardziej chroniona przed czynnikami zewnętrznymi.

Jakie oświetlenie wybrać do ogrodu?

Przy wyborze oświetlenia zewnętrznego ważne jest umiejscowienie danej lampy. Obok wejścia do domu świetnie, na elewacji czy też przy wejściu do garażu sprawdzą się kinkiety zewnętrzne. Pięknie podkreślą walory budynku w nocy, ułatwią także wejście do domu po zmroku. Lampy wiszące idealnie sprawdzą się na tarasie lub w altanie, dadzą więcej światła do spędzenia letnich wieczorów na zewnątrz. Jeśli chcesz rozświetlić drogę przez ogród lub podkreślić wizualnie niektóre rośliny tutaj idealnie sprawdzą się lampy ogrodowe stojące. Mogą być ukryte między roślinami lub drzewami, aby widoczne było subtelne źródło światła z ogrodu lub na przykład przy podjeździe do garażu jako główny element.

Wygląda, że nie możemy znaleźć tego czego szukasz.
Rabat na pierwsze zakupy -10% z kodem FL10KUP TERAZ