LAMPY NAD WYSPĘ KUCHENNĄ – TOP 5

Jaka lampa nad wyspę kuchenną – top 5

Lampy nad wyspę kuchenną to temat, który obecnie jest bardzo popularny. Najczęściej w kuchni stosowane są lampy sufitowe jako główne źródło światła. Mogą to być plafony, które rozproszą światło po całym pomieszczeniu lub lampy wiszące. Lampy wiszące poza centralnym oświetleniem mogą pełnić także funkcję doświetlenia stref. Na przykład lampa wisząca nad zlewem lub lampa wisząca nad blatem kuchennym doskonale rozświetli tą przestrzeń do pracy.
Coraz więcej ludzi ma w domu półwysep lub wyspę kuchenną. Jest to bardzo ważna część kuchni, to tutaj przygotowywane są posiłki, często także spożywane, więc mając wyspę spędzamy przy niej bardzo dużo czasu będąc w kuchni.

Jak oświetlić kuchenną wyspę?

Aby kuchenna wyspa była w pełni funkcjonalna, ważne jest jej odpowiednie oświetlenie. Jest to miejsce, przy którym jednocześnie i z różnych kierunków może pracować kilka osób, dlatego bardzo ważne jest, by cały blat wyspy był oświetlony równomiernie. W tym celu najlepiej oświetlić ją z góry. Doskonale sprawdzą się tu lampy wiszące z niedużymi kloszami otwartymi.

Nie bez znaczenia jest także wielkość wyspy. Im ona dłuższa/szersza tym więcej kloszy warto nad nią powiesić, aby dobrze doświetlić całą powierzchnię. Pamiętając o tym, że oświetlenie ma pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale też estetyczną.

Na jakiej wysokości zawiesić lampę nad wyspą?

Kupując lampy nad wyspę kuchenną, warto wybierać modele z możliwością regulacji długości kabla.  Dzięki temu dokładnie można dopasować wysokość lampy do swojego wnętrza i swoich potrzeb. Jeśli wyspa ma pełnić także funkcję stołu, przy którym się je posiłki, lampy mogą być zamontowane nieco niżej, jeśli natomiast ma być także blatem roboczym, należy zawiesić lampy tak, by nie przeszkadzały w pracy. 

Jaką lampę wybrać do wyspy w kuchni?

To, jakie oświetlenie pasuje do wyspy,  zależy od tego, w jakim stylu urządzona jest kuchnia. Do kuchni inspirowanej naturą możesz wybrać lampki z drewna, juty lub ratanu. We wnętrzach industrialnych i loftowych wspaniale sprawdzają się metalowe lampy z drutu, a w klasycznych abażury w wielu wzorach i kolorach do wyboru.

Przygotowaliśmy dla Was poniżej przykładowe aranżacje.

A po więcej inspiracji zapraszamy do naszego sklepu.=

Lampy nad wyspę kuchenną

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)